Bądź motywacją dla samego siebie!

Ashton wiosłowanie

Motywacja.

Skąd ją czerpać?

Od czego zacząć?
To są pytania, które stawiamy sobie dość często, a my postaramy się na nie odpowiedzieć w tym wpisie.
Pierwszym krokiem powinno być określenie swoich celów. Jednak pamiętajmy, że wszystko wymaga czasu. Nie wymagajmy od siebie zbyt wiele w krótkim czasie. Zaczynajmy od małych kroków po czym stawiajmy poprzeczkę wyżej i wyżej. W większości przypadków sukcesy są naszym paliwem napędowym do stawania się jeszcze lepszym!! Dlatego zacznij od tych łatwiejszych. No bo przecież „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”.
Jeśli mamy już jasno określony cel musimy przystąpić do ustalenia planu działania. Jest to bardzo ważny element o którym większość z nas zapomina. Wbrew pozorom ustalenie planu zaoszczędzi nam czas w przyszłości na zastanawianie się „Co dziś muszę zrobić?” lub uchroni nas na bezmyślnym naśladowaniu przypadkowych ludzi na siłowni i powielanie ich błędów. Uwierz, nie tędy droga. Plan możemy przygotować sami lub sięgnąć rady wykwalifikowanego trenera.
Jeżeli chcemy sami przygotować plan musimy pamiętać, że początkowo może nie być on idealny. To jednak nie powinno nas zniechęcać, bowiem każdy na początku drogi popełnia błędy. Najważniejsze jest wyciągać z nich wnioski.
Kolejnym aspektem jest ORGANIZACJA. Ustalenie naszego planu dnia jest bardzo ważne. Wtedy nie znajdziemy żadnej wymówki, żeby zapomnieć o treningu. Zaplanujmy dzień tak, by w pierwszej kolejności zająć się najłatwiejszymi zadaniami.
Motywacją możemy się także otaczać, tak tak.. wiemy, że to brzmi dziwnie, ale to także jest klucz do naszego sukcesu. Ustawienie tapety czy obserwowanie na instagramie ludzi ze świata fitness niby banalne, ale natykając się na to codziennie będzie nam przypominało o naszych celach i na pewno wzbudzi w nas poczucie winy kiedy będziemy sięgać po batonika lub odpuścić trening :)
Bycie FIT nie wymaga od nas restrykcyjnych diet ani godzin spędzanych na siłowni. To co robimy powinno przede wszystkim nas uszczęśliwiać, a kiedy będziemy szczęśliwi to będzie naszą największą motywacją do robienia tego co kochamy.
A więc POWODZENIA sportowe freaki!