KIKFIT HEALTHLETTER
Michał Alster

Dzień dobry! Dziś piątek, zapraszam więc Państwa do Healthlettera.

Mój kręgosłup kocha ten gadżet

Na początku tygodnia moja stara kontuzja kręgosłupa lędźwiowego przypomniała o sobie w trakcie jazdy na snowboardzie. Niestety ambitne plany sportowe na ten wyjazd nie zostały zrealizowane. Może na wiosnę uda mi się opanować od lat obiecywany sobie samemu trick. Póki co przeraża mnie perspektywa powrotu do Warszawy, konkretnie kilku godzin w samolocie z bólem uniemożliwiającym nawet swobodne oddychanie. Z tęsknotą myślę o swoim ukochanym gadżecie, który zostawiłem na krześle w biurze KIK FIT. Jedyną znaną mi osobą, która utrzymuje w trakcie siedzenia optymalną dla zdrowia kręgosłupa pozycję, jest moja mama. Większość z nas garbi się, siedzi niesymetrycznie i po dłuższym czasie odczuwa dyskomfort, a nawet cierpi.

Wszystkim, którzy pracują w pozycji siedzącej, polecam BetterBack – pas, który stabilizuje i odciąża kręgosłup. Jest prosty, ale genialnie skuteczny. Od ponad roku używam go codziennie. Pasem należy się opleść, a następnie w wychodzące z jego boków strzemiona włożyć kolana. Wymusza to zachowanie naturalnej krzywizny odcinka lędźwiowego – lordozy, łatwiej też utrzymać prosty tors, nie męczą się mięśnie, w ogóle jest w nim naprawdę wygodnie. Nawet gdy boli mnie kręgosłup, przyjęcie tej pozycji często przynosi mi ulgę. BetterBack montuje się błyskawicznie, jest leciutki i łatwo go spakować, tym bardziej więc żałuję, że go nie wziąłem na ten wyjazd. Miałem inne plany, miało być pięknie.

W sieci znajdziecie Państwo wielu innych producentów sprzedających identyczne rozwiązania. Pewnie będą tańsze. Ja swój pas kupiłem za około 50 USD, ale i tak były to pieniądze świetnie wydane.

Sklep z dziczyzną na Ochocie

Nie będę ukrywał tego, że jem regularnie mięso. Mam nadzieję, że nie spotkam się z krytyką tych z Państwa, którzy tego nie robią, ale na razie decyzje o tym, czy jeść mięso, jakie i ile podejmuję w trosce o siebie samego, nie ze względu na wyższe wartości. Na razie.

Nie przekonują mnie ekologiczne certyfikaty. Ci sami producenci sprzedają mięso "eko" i zwykłe? I jakie są normy w tych zakładach? W mediach afera goni aferę. Najlepiej po prostu, żeby mięso nie było produkowane przemysłowo. Dziczyzna ma wspaniały smak i zapach, jest bogata odżywczo. Jest jednak droga, a jej dostępność ograniczona. Chciałbym w ofercie KIK FIT zaoferować Państwu dziczyznę, ale okazuje się to trochę trudniejsze, niż myślałem. Nasz zespół pracuje nad tym.

Szukając dostawcy trafiłem do sklepu Dziki Trop przy ulicy Raszyńskiej, w którym można kupić świeże i mrożone mięso, kiełbasy, pasztety oraz różne wyroby w słoiczkach, oczywiście również z dziczyzny. Pierwszy raz w życiu jadłem polędwicę z jelenia. Wspaniała! Sklep detaliczny należy do firmy rodzinnej handlującej dziczyzną od 1995 roku. Właściciele mają jeszcze jeden sklep w Krakowie. Oferta jest różnorodna. Obsługa wie wszystko o pochodzeniu produktów. Ceny są przystępne. Godziny otwarcia trochę inne niż w większości sklepów mięsnych, proszę zatem nie popełnić mojego błędu i zapoznać się nimi wcześniej na stronie.

Dietetyk Ula Somow o witaminie B12

Witamina B12 to krytyczny dla naszego organizmu związek organiczny biorący udział w metabolizmie wszystkich komórek. O B12 mówi się i pisze, ponieważ znajduje się ona wyłącznie w pokarmie pochodzenia zwierzęcego, przez co na jej niedobory narażeni są weganie i wegetarianie. Załączam poniżej link do poniedziałkowego materiału Dzień Dobry TVN, w którym dietetyczka Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Ula Somow tłumaczy najistotniejsze zagadnienia dotyczące tej witaminy. W ogóle dobrym pomysłem będzie śledzenie Uli w mediach społecznościowych. Jest jednym z czołowych dietetyków sportowych w Polsce. Jej przekonania są zdroworozsądkowe (a nie ortodoksyjne), ciągle aktualizowane wraz z postępem odkryć naukowych i rosnącym doświadczeniem we współpracy z najlepszymi polskimi sportowcami. Jako weganka zna świetnie niuanse diety roślinnej w sporcie. Ula była zaangażowana we współtworzenie menu KIK FIT BARu. Pomogła mi zrozumieć podstawy zdrowego odżywiania, gdy byłem całkiem zielony. Jestem jej za to wszystko bardzo wdzięczny. Cieszę się, że tak bardzo się rozwija!Miłego weekendu! Pozdrawiam :)

Archiwum Healthletter: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7

KIKFIT
Wiadomość wysłana przez firmę Rocknet Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie,
ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa,
NIP: 712-327-63-93, REGON: 061515627