KIKFIT HEALTHLETTER
Michał Alster

Dzień dobry! Przed nami weekend. Jak co tydzień melduje się Michał Alster i KIK FIT-owy Healthletter.

Suplement, o którym warto wiedzieć więcej

Jakiś czas temu pisałem o Davidzie Sinclairze, naukowcu, którego odkrycia rewolucjonizują rozumienie najbardziej śmiercionośnej i bolesnej choroby ludzkości – starzenia się. Sinclair zawsze podkreśla, że nie jest komercyjnie związany z producentami suplementów diety, lecz wiemy, że w swoich laboratoriach bada wpływ znanych związków chemicznych na funkcjonowanie organizmów w poszukiwaniu zwiastunów długowieczności. W udzielanych wywiadach i w niedawno wydanej książce Sinclair wymienia trzy suplementy, których używa on i jego rodzina, by dłużej cieszyć się zdrowiem. Są nimi resweratol, czyli naturalnie występujący w roślinach polifenol, oraz metformina stosowana w leczeniu cukrzycy już od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Trzecim związkiem chemicznym (którego nie używam i dlatego zdecydowałem się poświęcić mu ten wpis) jest NMN – mononukleotyd nikotynamidowy, prekursor dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego (NAD+) mającego krytyczne znaczenie dla procesów oddychania komórkowego. Teraz koniec z nazwami karkołomnymi dla osób nieznających chemii organicznej. NAD+ Boosters to rodzina suplementów diety, których przyjmowanie ma na celu podwyższenie poziomu NAD+, obniżającego się wraz z wiekiem. W kręgach Doliny Krzemowej należących do ścisłej awangardy w adaptowaniu najnowszych technologii, w show biznesie oraz wśród najzamożniejszych, ale i wśród najpróżniejszych tego świata suplementy NAD+ Boosters cieszą się rosnącą popularnością. Tym, których nie zniechęca wysoka cena, niosą obietnice, jakie dotąd ucieleśniał wyłącznie czarodziejski eliksir młodości. W opublikowanym w środę materiale Foundmyfitness.com, dr Rhonda Patrick wyjaśnia funkcje NAD+ w procesach starzenia, omawia wyniki najnowszych badań naukowych oraz potencjał kryjący się w suplementacji prekursorami NAD+ w zwiększaniu jakości i długości życia. Poniżej link do 30-minutowej prezentacji dr. Patrick wraz ze streszczeniem.


ABC diety keto

O popularność diety ketogenicznej przekonałem się wkrótce po tym, jak KIK FIT wprowadził ją do oferty. Od razu zaczęła się sprzedawać. Poznaliśmy nowych klientów zainteresowanych Keto, ale też wiele osób zdecydowało się na nowość, rezygnując ze swoich dotychczasowych diet. Keto jest najdroższym produktem w naszym sklepie, a jednak jego popularność ciągle rośnie. Z moich obserwacji wynika, że klienci decydują się na ten protokół żywieniowy z bardzo różnych powodów. Najczęściej słyszę, że Keto pomaga w utracie tkanki tłuszczowej, w budowaniu masy mięśniowej, w leczeniu chorób (m.in. neurologicznych), stymuluje procesy poznawcze, wspomaga długowieczność i wpływa na polepszenie wyników sportowych. Keto jest w modzie.
Dr Damian Parol, jeden z najpopularniejszych w polskim Internecie dietetyków, człowiek z misją obalania mitów na temat odżywiania, właśnie opublikował nowy wpis pod tytułem Czy Keto uratuje świat przed otyłością. Zapraszam do lektury bloga, w którym autor tłumaczy podstawy diety ketogenicznej.

Zdrowa dieta dla naszej planety

Rozwiązanie problemów globalnego ocieplenia i postępującej degradacji środowiska naturalnego to najważniejsze wyzwanie stojące przed współczesnym światem. Zaalarmowani nadchodzącym zagrożeniem podejmujemy coraz więcej decyzji konsumenckich na płaszczyźnie proekologicznej. Poniżej załączam link do danych zebranych przez organizację non-profit współtworzoną przez University of Oxford ourworldindata.org, które pomogą Państwu zrozumieć wpływ przemysłu spożywczego i rolnictwa na środowisko. Autorzy materiału wyszczególnili pięć krytycznych obszarów szkodliwości. Są nimi emisja gazów cieplarnianych, wyeksploatowanie terenu, zużycie oraz zanieczyszczenie wody i malejąca bioróżnorodność. Dane te ukazują rzeczywisty obraz zależności występujących w powyższych obszarach i pomagają właściwie ocenić wartość podejmowanych w mikroskali działań zaradczych.Miłego weekendu! Pozdrawiam :)

Archiwum Healthletter: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7

KIKFIT
Wiadomość wysłana przez firmę Rocknet Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie,
ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa,
NIP: 712-327-63-93, REGON: 061515627