KIKFIT HEALTHLETTER
Michał Alster

Dzisiejszy piątek nie różni się od poprzedniego, więc jak co tydzień wysyłam Państwu KIK FIT-owy Heathletter.

O żywności ekologicznej

Tydzień temu umieściłem wpis o wpływie przemysłu spożywczego i rolnictwa na stan naszej planety. Dziś odsyłam Państwa do reportażu pod tytułem „Warzywo bez chemii? Ciemne strony żywności ekologicznej” autorstwa Marcina Napiórkowskiego, Katarzyny Szyngiery i Mirosława Wlekłego. Podczas zbierania materiału autorzy przeprowadzili dziesiątki wywiadów w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak się żywić, by nie przyczyniać się do dewastacji Ziemi i własnego zdrowia. Powstał tekst o tym, czy zdrowsze są jajka kur z klatki czy z wolnego wybiegu i czy dzisiaj jabłka są mniej czy bardziej zdrowe niż kiedyś, o zastosowaniu antybiotyków w hodowli, sukcesie komercyjnym żywności ekologicznej, jakości badań nad żywnością, przyszłości jedzenia w ogóle i wielu innych kwestiach poruszonych w rozmowach z politykami, urzędnikami, dziennikarzami, hodowcami oraz między innymi bohaterem wpisu z zeszłego tygodnia o diecie ketogenicznej – dietetykiem Damianem Parolem. Zapraszam do artykułu opublikowanego przez Pismo. Magazyn Opinii.


Serial, którego w całości nie obejrzę

W ostatnich dniach głośno o amerykańskiej aktorce Gwyneth Paltrow, a konkretnie o serialu „dokumentalnym” The Goop Laab dostępnym na Netfliksie. Serial jest nowym produktem stworzonej przez Paltrow w 2008 roku platformy health and wellnes o nazwie Goop (nawiązującej do wyszukiwarki Google). Przeczytajcie proszę artykuł Adriany Prodeus opublikowany na Vogue.pl. Gwarantuję Państwu odrobinę śmiechu. Nowy serial, podobnie jak wiele sprzedawanych przez Goop porad i przeróżnych artykułów, jest absurdalny, karykaturalny, pseudonaukowy, wprost komiczny, ale nie będę zdradzał szczegółów. Polecam trzeci odcinek poświęcony kobiecej seksualności :).

Podcast, który polecam

Spora część materiałów audio i wideo, które Państwu rekomenduję, jest w języku angielskim. Dziś jednak przedstawiam doskonały polski podcast Elite Mentality i jego gospodarza Cypriana Majchera. Cyprian to były rugbista, wielokrotny mistrz Polski, ale też zawodnik w brytyjskiej lidze rugby. Od kilku lat jako sportowiec i przedsiębiorca jest związany z crossfitem. Swoje audycje tworzy „dla osób pragnących poznać mentalność ludzi, którzy osiągnęli mistrzowski poziom w swoich dyscyplinach”. W bibliotece Elite Mentality znajdziecie przede wszystkim rozmowy z wybitnymi osobowościami sportu, między innymi z kierowcami rajdowymi Kajetanem Kajetanowiczem i Krzysztofem Hołowczycem, kitesurferem Wiktorem Borsukiem, tancerzem i choreografem Patrykiem Różnieckim, tenisistką Ulą Radwańską, mistrzem olimpijskim z Pekinu sztangistą Szymonem Kołeckim oraz rekordzistą świata w Triple Ultra Triathlon Robertem Karasiem. Polecam!Miłego weekendu! Pozdrawiam :)

Archiwum Healthletter: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8

KIKFIT
Wiadomość wysłana przez firmę Rocknet Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie,
ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa,
NIP: 712-327-63-93, REGON: 061515627